STORY ESKÁPÁKA

(veškerý text byl vytvořen řadou přispivatelů na klubové diskuzi k tématu Ksawiho Eskápáka; výsledek níže tedy není dílem jedné osoby. Nadále lze do děje přispívat a to přes kapitolu Zajímavosti/Story Eskápáka . Uvedený link slouží i jako důkaz, že jsme si to nevymysleli. Psaní příspěvků začalo 2.11.2011)

 

Příběh o "slavném" hráči nejmodernějších dějin famózního klubu AFK SKP Pardubice a jeho velkém "přinosu" pro zmiňovaný klub z prokletých hůrských lesů

 

1.díl - HVĚZDA PŘÍCHAZÍ

KSAWI ESKÁPÁK by měl být novou posilou špičkového klubu FC HŮRKA. Proslýchá se, že jeho nejsilnější stránka je při cvičení zvaném TUNEL. Bohužel KSAWI vždy trefí první kužel a to proto, že v křestním listu u KSAWIHO najdete i druhé jméno...a to je Pohy:). Na svých zádech nese hrb o velikosti prsu Dolly Buster. Funkcionáři novému hráči věří a šli i do rizika s podepsáním smlouvy na bonusy, že pokud hráč nastoupí aspoň ke třem utkáním na jaře a nedejbože dá gol, budou muset navýšit přestupní částku o 200%. Z tohoto počinu je patrné, že Ksawi je tzv. "tréninkovým hráčem". Podobné přestupy jsou k vidění snad v každém klubu...jsou to přestupy zaměřené na kvantitu a každý klub takové hráče potřebuje, aby vůbec někdo na treninky chodil.


 
 

2.díl - HVĚZDA ZAČÍNÁ TRÉNOVAT

Nevadí, že neumí nahrát, spracovat balon, vystřelit, obejít protihráče, ale za to výborně běhá a to je ten hráč kterého potřebujeme!!!A klauzule ve smlouvě hovoří, že pokud Ksawi zjistí, že v týmu umí někdo nahrát, spracovat míč či vystřelit, tak mu musí prezident klubu okamžitě vyplatit odstupné v podobě třech měsíčních příspěvků. Po prvních tréninku je však velmi uklidněn. Nejenom že neviděl nahrávku, on neviděl totiž ani balón...Ale viděl tunel, svůj hlavní důvod přestupu. Není důležité dát gól, ale pořádně něco vytunelovat - (motto hůrského týmu). Nejenom že neviděl balon, nahrávku a cokoliv jiného, bohužel našeho ksawiho nikdo ani neviděl na treninku....Zatím není vůbec jasné,zda ho uvidíme v prvním mistrovském utkání.Protože jeho trenérem není nikdo jiný než starý lišák a mistr taktiky trenér Vincent Formička... Mistráky jsou ještě daleko, nyní je však třeba pořádně (ne)potrénovat na Winter Champions League, neboť přijede slavná olomoucká FC Sigma Hoňhomoc. Proto Vincent Formička připravil speciální kondiční misi do Velinského tréninkového centra Jaromíra Klimeše.Ksawi si celý tento víkend leštil a připravoval své výběhové boty značky Adidas mínus, z nenápadné 100 litrové červené tašky vyndal po měsíci mírně plesnivé tepláky značky Adidas plus, šusťákovou bundu z jeho "slavné doby" od přípravky až do "A" týmu a nakonec provětral tu svoji pletenou čapku, aby byl co nejvíce připraven na ty únorové štreky do Sezemic, odkud pouze Ksawi pokračuje směrem na Veliny, zatímco zbytek týmu po výběhu si jde osahat na pul hodky i míč. Ksawi to má v noze, ten míč nepotřebuje celou přípravu ani vidět. Nejdůležitější je přeci fyzička.Přestože je Ksawi v týmu FC Hůrka teprve krátce, už se mu povedlo najít si mezi novými spoluhráči kamarády.Je to především Dan Roháček, defenzivní krajní záložník, který ustojí každý souboj, kovaný Sparťan. Ale také Honza Krumpáč, technický krajní bek s vytříbenou kopací technikou, letní posila z TJ Sokol Sopleč. Přesto jeho největším kamarádem je M. Itlittlemouse, se kterým chodí po každém tréninku zkoušet štěstí do blikacích automatů do knajpy na rohu Hurka Areny. Díky tomu neustále neplatí příspěvky. A za zvuků Kingových kostek prohrává příspěvky, které ještě nestihl zaplatit. Atletický Kopejda se směje neb bude mít na nové tretry.

 

3.díl - KSAWI OBJEVUJE VÝBOR KLUBU

Šibalské atletické fintičky Vincenta Formičky během prvních zimních TRNinků vyvolali v hlavě takový zmatek, že si Ksawi, řekl, že je třeba se uklidnit. A tak si za cíl dal dostání se do klubového výboru mezi pár zkušených, fotbalovými léty, ověřených harcovníků, jejichž klidnou mysl jen tak nic nerozhodí.V betonových dveřích CCCP výboru potkává Ksawi lehce zestárlého dvojníka Sagvana Toffiho. "Ich bin herr Klouby" zní od toho rozhodcovského nindži fotbalových lajn. Ksawi je za to rád neb vstoupil do vyšších kruhů...Ještě před začátkem plánované schůze se Ksawiho ujímá hlavní boss mistního klubu, Peter Andershron, jeho o mnohem slavnější sestra udělala kariéru ve světě filmu...Ale jemu se přes veškerou snahu nepovedlo svoji mladší sestru napodobit a tento neúspěch ho velmi poznamenal. Schůze ještě nezačala a Ksawiho náhle chytá jeden z jeho zatajených záchvatů: "Chci vědět kde jsou chlebíčky...já mít hlad...chci sníst...pivo...rum...kofosodovka...Ema mele maso...". Sponzorem jednání jsou "Chlebentárny Čerňohubásek - chlebíčky z mlíčáků pro bandu vlčáků". Ačkoliv schůze byla naplánovaná od 19:00, tak ani v 20:00 ještě nezačala, protože se zatím nepodařilo usměrnit rozjařeného Sagvana, který sype na našeho Ksawiho jednu alkoholovou historku za druhou. Ksawi je z toho v mírných rozpacích, protože už snědl přidělenou porci chlebíčků a kolalokové limonády a rád by se zdejchnul. Sagvan se k němu najednou naklonil a povídá : " Byl jsi někdy v Praze, Ksawíku?,,Ksawi na to : "Co je to Praha?,,"K***va, Praha je taková vesnice,něco jako dopr***e Nemošice ale trochu větší,je to jeden velkej bordel,ty voe.Jednou,když jsem tam byl...,,začal Sagvan vyprávět další story a Ksawi ho poslouchal zhruba tak jedním ze svých pěti uší."...

 

 

4.díl - je právě tvořen v kapitole Zajimavosti/Story Eskápáka