TÝDEN 35 (30.8.2012)

6+1 OTÁZEK aneb Rozhovor s Jakubem Němcem zaměřený zejména na jeho hodnocení o vlastních posledních fotbalových týdnech

 

 
Důvodem byla zejména jeho zajímava fotbalová SKP dráha v posledních měsících spjatá se sympatickými výkony na svém postu.

 


Zde tedy 6+1 otázky:1) Před novou sezonou jsi váhal zda-li v SKP zůstat či nikoliv. Co nakonec rozhodlo?
Musím říci,že tak tři kola před koncem minulé sezóny jsem byl přesvědčený o svém odchodu.Atmosféra v týmu a trenér,který v podstatě bojoval proti svému týmu, mě v tom jenom utvrzovalo.Když jsem se pak dozvěděl, že trenér končí a vzniká něco nového,začal jsem se o to zajímat a chtěl vědět víc.Hodně mi v rozhodování pomohla komunikace s Matějem a konečně návrat na hřište s přírodním trávníkem.


2) Když jsi nastupoval do přípravy tušil jsi svou roli i případné možnost a výzvy?
Vzhledem ke změnám,co se v létě udály u týmu jsem jsem si nedokázal představit, jak to bude fungovat.Když jsem se pak ještě před začátkem přípravy dozvěděl,že budu zkoušený na levém beku, to už jsem si nedokázal představit vůbec.Jelikož jsem toho zatím moc v A-týmu:) neukázal, bral jsem to jako takový restart a možnost konečně ukázat, že můžu být platným hráčem.


3) Jak hodnotíš proběhlé 3.kola zhlediska svého výkonu (a svého nového postu) i výkonu týmu?
Nerad bych hodnotil sám sebe, ale myslím, že to bylo docela dobré.Hodně mi pomohla spolupráce s Pejřou, který hraje přede mnou a fakt mi to dost usnadňuje.Jinak jsem přesvědčený a chci to dokázat, že to může být ještě daleko lepší , ale to je běh na delší trať.Zároveň doufám , že zas nepřijde zranění, které mi to celé příbrzdí.


4) Překvapuje tě něčím IV.třída a jaké možnosti vidíš (body,výhry, goly...) vidíš v týmu SKP?
Těžko říci, máme zatím za sebou pouze tři kola, tuhle soutěž poznávám až letos.Když se tady hrála naposledy, hrál jsem ještě v dorostu.Co jsem zatím stačil zaregistrovat, je asi trochu nižší tempo zápasu.Bodů máme z odehraných zápasů plný počet, takže můžeme být spokojeni.Doufám že v tom budem pokračovat a dokážeme postoupit.Co se týče osobních ambicí určitě bych rád pár gólu dal a připravil.Přeci jenom hrál jsem několik let pouze v útoku a tak mě to dopředu hodně táhne:)


5) Jak se ti zatím jeví současný model fungování AFK SKP?
Jak už jsem psal, moc jsem si to nedokázal představit, ale jsem hodně příjemně překvapený a fakt mám chuť do fotbalu jako už dlouho ne a zatím jsem ani na chvilku nelitoval, že jsem nakonec zůstal.


6) Co by jsi změnil, doporučil a naopak co tě mile překvapilo?
Začnu odzadu.Překvapila mě velmi dobrá úrověň tréninků a že se po dlouhé době prezentujeme jako tým bez hádek mezi sebou atd. Co bych změnil?Strašně by mě potěšilo kdyby se i trénovalo na přírodním trávníku.


bonus otázka:  Letem tvým fotbalovým světem anebo co vše máš ve fotbalé nejraději?
AC Sparta Praha, Chelsea, Wilfried, Matušovič, Pamič, Sparta - Panathinaikos 3:1, číslo 28, stadion Letná a značka Nike.
 

 


Dodatek z webu: adeptů na další rozhovory je stále dosti, preferujeme ty co v minulosti, ještě nebyli tázáni. Kontrolujte tedy své emaily, rádi bychom v jakési 14-ti denní pravidelnosti rozhovor přinášeli neb má poměrně úspěch. V rozhovorech se nebojte rozepsat jak otevřeně tak i délkou. Nic není cenzurováno.


(scénář DM)