10.8.2011 1:00 - TJ JISKRA RYBITVÍ - AFK SKP PARDUBICE 0:3

TJ JISKRA RYBITVÍ – AFK SKP PARDUBICE  0:3 ( 0:1)

BRANKY : Fišar 2x , Vaculík

ČK : 75min. - Vaculík

AFK SKP Pardubice mají za sebou jediný přípravný zápas před sezonou. V něm cestovali na hřiště Rybitví, kde se utkali s domácím celkem. Kouč Formánek v tomto zápase použil všechny hráče a některé i na více pozicích. Proto je asi zbytečné psát sestavu, protože ta se každých dvacet minut měnila. Do hry se zapojili – Černohubý, Vaculík, Němec st., Marai, Pohanka, Fišar, Levai, Horáček, Tomyška, Bartoš, Němec ml., Šlechta, Movsesian, Zavorka, Kopač.V prvních minutách byla znát dlouhá zápasová pauza a pardubický celek se dostával pomalu do tempa a mohli jsme být rádi, že po úvodní čtvrthodině jsme neprohrávali o dvě branky, když se jednou rozezněla tyč naší branky a podruhé jsme balon vykopávali z brankové čáry. Domácí předvedli velmi dobré napadání, které naší obraně dělalo místy problémy. Po úvodních patnácti minutách jsme převzali pomalu kontrolu nad utkáním, kterou jsem už do konce zápasu nepustili. První  branka padla po proměněném pokutovém kopu Vaculíka, který byl nařízen po jasném faulu na Bartoše. Po půl hodině hry to už bylo o dvě branky, když před vápnem převzal balon po kombinaci Fišar a kopem zvaným ala bodlo rozvlnil domácí síť podruhé. Od 15. minuty se soupeř dostával za půlku jen sporadicky. Po změně stran byl obraz hry stejný a AFK SKP kombinačně přehrávalo svého soupeře. V 60. minutě se v zápase podruhé prosadil Fišar, když opět napřáhl za vápnem z dvaceti metrů a gólman po jeho střele neměl šanci – 0:3. Pardubice nakonec zápas dohrávali v deseti, když po druhé žluté kartě se z trávníku pakoval Vaculík, ale na stavu se již nic neměnilo. Pardubice byli v tomto zápase lepším celkem a zaslouženě vyhráli, i když hra měla do ideálu ještě hodně daleko.