11.2.2013 - 7:00 - AFK SKP Pardubice:SK Tuněchody 1:5 (0:4)

11.2.2013 - 7:00 -  AFK SKP Pardubice:SK Tuněchody 1:5 (0:4)

AFK SKP Pardubice - SK Tuněchody 1:5 (0:4)

gól: Roubal z penalty

sestava: Strauss - Kalhous, Roubal, Slechta, Klimes - Němec st, Fišar(45.Bartoš), Levai (45.Matějů), Němec ml.(20.Movsesian) - Páv (45.Pejřimovský), Kopač.    pozn. střídání vracejících se hráčů neuvádíme

Foto k zápasu:

Jára Klimeš za poctivě odehranných 90 minut včetně své kapitánské premiéry v týmu AFK SKP Pardubice

Popis zápasu:

Do zápasu jsem šli s jasným cílem otestovat si nové pozice a nové složení týmu, takže například vepředu se proháněl Kopač s Pávikem, kraje zálohy obsadilo bratské duo Nemců atd.

Tuněchody od začátku zápasy měli míč více na svých kopačkách a přehrávali nás, my jsme hrozili z ojedinělých akcích. Na konci prvního poločasu na ukazateli skore bylo varucích 0:4.

Do druhé půle jsme vstoupili o pozznání lépe a úvodních 10-15 minut patřilo nám, kdy jsme předvedli naší nejlepší pasáž zápasu, bohužel jen takto krátkou. Celkově druhý poločas však byl z naší strany už o poznání lepší a hrál se vyrovnaný fotbal, náš jediný úspěch zaznamenal z penalty Roubal. Do příštího zápasu máme co zlepšovat.

Hodnocení zápasu:

Zápas měl dva hlavní cíle:   1) dát pořádnou šanci všem, kteří ji na podzim nedostávali, 2) otestovat některé nové posty. Oboje se určitě splnilo a potvrdilo či naopak vyvrátilo dosavadní myšlení. Na jaro prostě musíme být z alternativami připraveni, kádr se zužil, zranění mohou přijít. Nečekalo se že po 3 měsících bude vše ok, takže výsledek se nebere na nějakou důležitou váhu. Nicménně ukázalo se že prostě na trénink se bude muset řádně chodit. Nejde o o že bychom tam výrazně vybudovali kondici, ale o to "to dostat do nohy" i do "nabídky". Určitě důležitý zápas z hlediska poznatků i testů.