15.8.2011 7:30 - V prvním zápase sezony prohra 2:1 na hřišti Moravan

1.kolo: Moravany „B“ – AFK SKP Pardubice 2:1 ( 1:0 )

Góly: Soupeř v 30min na 1-0, v 72.min J.Němec na 1-1, v 89min.soupeř na 2-1

Sestava: Černohubý - Movsesian, Vaculík, L.Němec, Pohanka - Horáček (75.Kopač), Závorka, Fišar (45.Tomyška), Levai - Bartoš, J.Němec (78.Šlechta)

Trenér: Formánek

Absence: Matějů, Klimeš, Chládek, Marai (přítomen ale jako 15.hráč), Pejřimovský

Známky: Moravany 6 - AFK SKP 4  (fyi - nejlepší je 10)

V prvním mistrovském zápase jsme cestovali do Moravan, kde jsme chtěli bodovat. Začátek zápasu naznačoval, že to by to nemusel být nereálný cíl. Hned v první minutě se sem na malém vápně objevil před gólmanem J.Němec, ale jeho střela šla vedle. V 15. minutě byl opět sám na malém vápně J.Němec, ale trestuhodně opět minul. Do 20. minuty jsem měli mírnou převahu v zápase, ale od 20. minuty převzal otěže zápasu soupeř. Trest za neproměněné šance přišel ve 30. minutě, když Černohubý neodhadl odskok balonu a byl u něj až po útočníkovi domácího celku, který tak dával gól do prázdné branky. Do kabin se  šlo za stavu 1:0.

V druhém poločase se domácí snažili o navýšení jednobrankového náskoku a měli k tomu řadu šancí. Obrana AFK SKP byla v tu chvíli hodně průchodná a jen špatná muška domácího celku, zákroky gólmana a nebo zblokování střel na poslední chvíli, dávali ještě hostujícímu celku šanci na zvrat. V 72. minutě se k vyrovnání  pardubičtí hráči dostali náhodou, stejně jako domácí celek k vedoucímu gólu. Gólman domácího celku neudržel centr ze strany a pohotový J.Němec dorazil do prázdné branky. Když už vše směrovalo k remíze, tak minutu před koncem napřáhl z dvaceti metrů domácí hráč a střela zaplula do levého spodního rohu naší branky.  Domácí celek se tak nakonec radoval ze zasloužené výhry.