17.9.2012 9:00 - Proti Nemošicím "B" se střeleckou chutí - 6:0! Vaculík se podílel na čtyřech brankách ( 2+2 )!

AFK SKP Pardubice vs Nemošice „B“ 6:0 ( 4:0 )

Branky: Vaculík 2x, Páv, Bartoš, Kopáč, Matějů

Sestava: Fiala-Němec J. ( Kalhous ), Roubal, Šlechta, Páv – Pejřimovský ( Němec L. ), Matějů ( Kopáč ), Levai, Bartoš – Vaculík, Movsesyan

Do zápasu jsme šli s cílem zisku tří bodů a rozhodnout už do poločasu. Vše se povedlo a už v deváté minutě načal účet branek soupeři Páv, který dorážel Vaculíkovu standartku 1:0. Za tři minuty už to bylo 2:0, když Vaculík našel rozběhnutého Bartoše a ten střelou k tyči nedal brankářovi šanci – 2:0. Ve 20. minutě převzal za půlící čárou balon Vaculík, potáhl až k vápnu a umístěnou střelou k tyči rozvlnil síť nemošické branky potřetí – 3:0. V 25. minutě už to bylo 4:0, když po rohu se dostal odražený balon k osamocenému Matějů na zadní tyči a pro něj už nebyl problém dopravit míč do sítě – 4:0. Do poločasu jsme měli ještě několik šancí na zvýšení náskoku, ale žádnou jsme již nevyužili. Na své si přišel i nový brankář Fiala, který musel hasit několik nepřesností naší obrany.  Ale své čisté konto si udržel.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a náš tým stále dominoval na hrací ploše. V 56. minutě to stvrdil brankou Kopáč, který využil nabídnutou přihrávku od Bartoše a brankář se jen ohlídl po balonu v síti 5:0. Pak přišla hitparáda neproměněných šancí a to hlavně v režii Marka Vaculíka, ale ten se nakonec dočkal druhé branky v 77. minutě, kdy mu Movsesyan posunul na penaltu a přesnou střelou k tyči uzavřel skore zápasu – 6:0.