2.3.2012 9:30 - Ze souboje s Tuněchody s remízou

AFK SKP Pardubice – Tuněchody  3:3 ( 3:2 )

Goly: Matějů, Ždárský, Závorka

Do hry zasáhli: Pohanka, Vaculík, Němec L., Šlechta, Tomyška, Matějů, Movsessian, Bartoš, Závorka, Ždárský, Chládek, Klimeš, Křivka

Do zápasu jsme nastoupili s navrátilcem Martinem Závorkou a vypůjčeným Ždárským. Oba se od začátku postavili do útoku a prokazovali svoje zkušenosti. Už tradičně se nám více povedl první poločas než druhý. Ve 20. minutě jsme šli do vedení, když po rohu se míč odrazil k Matějů a ten umístěnou střelou k tyči nedal golmanovi šanci 1:0. O pět minut později však bylo vyrovanáno, když po velké skrumáži před naší brankou a třech zblokovaných střelách se nakonec balon po dvou tečích přeci jen došoural do naší branky - 1:1. Ve 30. minutěšli hosté do vedení, když Pohanka neuhlídal dlouhý nákop za obranu a útočník se sám proti golmanovi nemýlil – 1:2. Hosté se z vedení neradovali dlouho, když za dalších pět minut bylo srovnáno. A zase to bylo po rohu. Odražený míč doputoval ke Žďárskému, který ho pohotově uklidil do branky soupeře 2:2. Ve 40. minutě přišla nejhezčí akce zápasu. Žďárský pohotově rozehrál aut na nabíhajícího Matějů, ten lehkým obloučkem prodloužil na samotného Závorku, který přesnou střelou k tyči oslavil svůj návrat golem na 3:2. Tento stav už vydržel do konce poločasu.

Klasicky v druhé půlce jsme byli horším celkem. Při přechodu do útoku jsme často ztráceli lacino balony a soupeř rychle přecházel do brejků. Několikrát nás podržel golman Černohubý. Nakonec přišlo zasloužené vyrovnání soupeře, když Němec na lajně neuhlídal hostujícího útočníka a ten nahrál osamocenému hráči před branku, pro kterého nebyl problém dát pohodlně míč do prázdné branky – 3:3. Oba celky měli ve druhém poločase šance, ale už žádná neskončila golem a tak se body dělily. Remíza v tomto zápase byla asi spravedlivá.