26.3.2012 8:30 - V úvodním zápase jarní části bod ze zápasu s Moravany.

Moravany „B“ – AFK SKP Pardubice 2:2  ( 2:1 )

Goly: Závorka, Movsesian

ČK: Movsesian

Sestava: Černohubý – Horáček, Vaculík, Roubal, Šlechta – Bartoš, Matějů, Movsesian, Němec L. ( 70. Tomyška ) – Závorka, Kopač ( 45. Formánek )

První jarní zápas jsme měli za soupeře celek z Moravan. Cíl byl jasný a to bodovat. Za tím jsme šli hned od začátku zápasu a v desáté minutě jsme tlůak zúročili i golově, když odražený balon hlavou Šlechta vrátil na velké vápno na závorku, ten se otočil kolem obránce a přehodil vybíhajícího golmana – 0:1.  Po vedoucím golu jakoby přišlo uspokojení a náš celek přestal hrát a první trest v podobě vyrovnání přišel ve dvacáté minutě, když pro centrovaný balon do malého vápna šel Černohubý, kde ho však přehlavičkoval hostující hráč – 1:1. Už za 5 minut šel celek Moravan do vedení, když zahrávali stzandartku z lajny na kterou si naběh na zadní tyč soupeřův hráč a našemu golmanovi nedal nejmenší šanci – 2:1. Pak se hra pomalu vyrovnávala a na hřišti začal řádit rozhodčí. Kopač se sám řítil na branku, ve vápně ho zezadu sundal obránce, ale penalta se k překvapení i moravanského celku nepískala. Své šance pak zahodili Závorka a  Kopač.

Do druhé půlky jsme šli za vyrovnáním a byli jsem lepším celkem, když soupeř hrozil hlavně rychlými brejky, ovšem jedinou šanci po rychlém přečíslení spálil moravanský záložník, když v 55. minutě pálil z penalty nad. Nic víc obrana Pardubic soupeři nedovolila. Pardubice se tlačili do zakončení a h odně nebezpečné byli standartky, kdy asi třikrát došlo k chumlu, kde se balon odrážel ve vápně, ale nepodařilo se jej dostat do branky. K vyrovnání došlo v 70:minutě, když Závorku vysunul Horáček, jeho střelu golman Moravan vyrazil jen k Movsesianovi a ten pohodlně doklepl do prázdné branky – 2:2. V 75. minutě z trestného kopu orazítkoval Vaculík jen břevno. V 80. minutě došlo ke strkanici před lavičkama a výsledkem byly dvě červené karty,  po jedné na každou stranu. Rozhodčí si zahrál na slépe na zápískání penalty i ve druhém poločase, když jasné hraní rukou moravanského obránce ve vápně nechal bez povšimnutí, i když tím soupeř zastavil naší akci. Šanší na skorování jsme měli ve druhé půlce dost, bohužel jsem z toho vytěžili jen vyrovnání.

V tomto zápase jsme si zasloužili tři body, ale bohužel rozhodčí byl proti.