27.8.2012 9:00 - AFK SKP Pardubice - Vysoké Chvojno 3:1. Na hřišti exceloval opět výborný Bartoš.

AFK SKP Pardubice : Vysoké Chvojno 3:1 ( 2:1 )

Sestava: Křemeňák – Páv ( Kopač ), Roubal, Němec L., Chládek – Šlechta, Pejřimovský, Matějů ( Kalhous ), Bartoš - Vaculík, Movsesian

Branky: vlastní, Bartoš, Kopač

O první místo v tabulce, zamířilo do Rosic s AFK SKP zabojovat Vysoké Chvojno. Hosté se od začátku prezentovali rozvážnou rozehrávkou, kdy klidně i několik minut drželi vzadu míč a snažili se nás vylákat, ale my jsme na ně čekali na půlce hřiště a tak většinou mířil pak dlouhý balon za obranu. V jedenácté minutě hosté udeřili, po špatném odkopu Páva se dostal míč k hráči vysokého Chvojna na vápně a ten chytrou střelou nedal Křemenákovi žádnou šanci 0:1. Z vedení se hosté radovali pouze deset minut, na pravé straně zatáhl míč Bartoš ( opět hodně aktivní a nebezpečný pro soupeře ) a jeho prudký centr před branku si obránce srazil do své branky 1:1. Za pět minut už vedl domácí celek, když po rozehrané standartce Movsesiana nejdříve Roubal trefil jen hostujícího gólmana, ale s dorážkou už Bartoš neměl větší problém 2:1. Za stavu 2:1 pro domácí celek se šlo i do kabin.

Neuběhli ani dvě minuty z druhé půle a bylo to dvě branky. Vaculík našel křížným pasem nabíhajícího Bartoše, který křížnou přihrávkou našel na zadní tyči Kopače a ten skóroval už do prázdné branky. V 60. minutě čtvrtý gól odmítl Matějů, sám šel na brankáře hostujícího celku a rozhodl se pro lob ala Karel Poborský, ale místo slávy jakou zažíval Poborský po brance proti Portugalsku si vysloužil úsměvy od spoluhráčů, protože jeho lob měl do památného lobu českého reprezentanta hodně daleko. Do konce zápasu se stav již nezměnil a tak tři body zůstali v Pardubicích.

V Rosicích se odehrálo vyrovnané utkání, které si hosté pokazili neustálým debatováním s rozhodčím. Domácí celek odehrál zatím nejslabší utkání v této sezóně, ale naštěstí na tři body to stačilo. Pochvalu zaslouží opět skvělý Bartoš, který si v zápase připsal gól a nahrávku a po jeho centru padl i vlastenec.