27.9.2012 - 8:00 - Dnešní trénink + vytíženost hráčů v mistrákách

Tento týden jsme odtajnili logiku tréninků s ohledem na na nacvičovaný herní systém s důrazem na to co nacvičujeme a proč. Zde je summary popisu:

2.část -   9pravidel & 7cvičení
3.část -   Shrnutí

**

Dnešní trénink se tedy ponese v daném duchu nicménně připomínáme, dvě zásadní věci:
1. gol při panenkovém fotbálku platí až po 3 nahrávkách (počítá se i dotek soupeře)
2. fotbalek na konci bude jen na 1-2 doteky s povolenou výšky balonu do pasu

Fyi - na tréninku bude brankář, takže ho pekelně využijeme a také jednou malou zábavní " dovednostně-střeleckou perličkou" zjistíme kdo dá tréninkový gól roku 2012 (má-li někdo kvalitní telefon kterým by cca 3min natočil tak s sebou!!)

**

Jako statistickou zajímavost týdne přinášíme update tabulky zvané VYTÍŽENOST HRÁČŮ V MISTROVSKÝCH ZÁPASECH. Logika pořadí je jednodochá. Podívali jsme se na to kolikrát byl hráč na zápase, každý takový zápas představuje 90minut. Byl-li hráč na 1 zápase a odehrá-li li poločas, tak jeho vytíženost je 50%. Záměrně počítáme pouze minuty kdy byl na zápase, protože to je jediná chvíle kdy mohl k zápasu nastoupit. Proto je např. herní vytíženost Chlaďase 100%tní, protože byl přítomem 3zápasům a ty odehrál celé. Těžko se tedy může dožadovat že jeho vytíženost na podzim byla malá neb odehrál jen 270minut (3x90minut) ze 7 zápasů. Stejně tak si dovolenkář může stěžovat na že odehrál málo zápasů když v realitě místo zápasů byl na dovolené...Logika tedy říká, že se každý může dožadovat pouze těch minut, kdy byl přítomen na zápase. Pod čarou 80%, což je cílená hranice, jsou pouze 4 hráči z 16, což zatím není zlý počin a to určitě ještě dojde i k tomuto zlepšení.

* zajimavostí je trojice Němec st, Matějů, Pejřimovský které dělí od sebe minuta:)