Pátek 27.9.2013 – 3.kolo OP mladších žáků: AFK SKP – Dříteč/Býšť 4:5

Pátek 27.9.2013 – 3.kolo OP mladších žáků:  AFK SKP – Dříteč/Býšť 4:5

Zápas se hrál minulý PÁTEK 20.září jako třetí kolo Okresního přeboru mladších žáků. Zde již zmíněné hodnocení za jehož vypracování děkujeme jednomu z rodičů hráče mladších žáků AFK SKP:

Po více jak čtrnáctidenní pauze jsme ve 3. kole přivítali tým Dříteč/Býšť. Vzhledem k tomu, že hosté přijeli pouze se šesti hráči, souhlasili jsme s utkáním ve formátu 5+1 (stejně , jako hrají přípravky), jinak by byl zápas  kontumován v náš prospěch.

Již od úvodního hvizdu převzal iniciativu na hřišti soupeř. Zpočátku se nám dařilo zastavovat jejich útoky před vlastním pokutovým územím, ale zhruba v polovině prvního poločasu jsme obdrželi dva slepené góly. Po obdržených brankách se nám podařilo z rychlého protiútoku zkorigovat na 1:2, kdy David Poláček rychle zatáhl míč po pravém křídle a odcentroval na Vojtu Krehana, který nikým neatakován skóroval téměř do prázdné brány. Bohužel se nám nepodařilo tento nadějný výsledek udržet do konce prvního poločasu a obdrželi jsme ještě další dvě branky.

V úvodu druhé části hry se nám podařilo zkorigovat stav zápasu na 2:4 po proměněné penaltě Davida Poláčka, nařízené za hraní rukou ve vlastním pokutovém území. Soupeř opět zareagoval na náši zvýšenou aktivitu rychlým gólem na 2:5. Potom se hra dostala do oboustranné přetahované o balón ve středu hřiště, bez šancí na obou stranách. S blížícím se koncem zápasu se ovšem projevila únava soupeře (neměli nikoho na střídání), která vyústila ve zkorigování nepříznivého stavu zápasu na 4:5. V poslední minutě jsme sice sahali po vyrovnání po sérii rohových kopů, ale soupeři se podařilo uhájit těsné vítězství. Musíme sportovně uznat, že soupeř byl po většinu zápasu lepší ve všech herních činnostech a jeho vítězství je proto zasloužené.