30.7.2012 8:30 - Přátelák z Lánů na Důlku s prohrou

Lány na Důlku – AFK SKP Pardubice 5:2 ( 3:2 )

Goly: Vaculík, Pejřimovský

Po úvodním tréninku ve čtvrtek sehrál tým mužů o víkendu první přípravný zápas v Lánech na Důlku. Sestavou se točilo a zkoušeli jsme hráče na různých postech. Do zápasu nastoupili: Novotný, Roubal, Němec J. Chládek, Šlechta, Bartoš, Levai, Matějů, Pejřimovský, Movsesian, Vaculík, Kalhous, Kopač, Klimeš, V tomto zápase jsme chtěli ozkoušet nové věci a hlavním cílem byla ofenziva., Poprvé v útoku se ukázal „stoper“ Marek Vaculík, který se prosadil v desáté minutě, když míč po lajně zatáhl Bartoš a přesnou přihrávkou našel nového snajpra, který se z prostoru penalty nemýlil 0:1. Na lajně se dobře prezentoval aktivní Bartoš, který na pravé straně dělal domácímu celku velké problémy. Z jednoho ze svých průniků orazítkoval tyč. Pak se začla hra vyrovnávat a soupeř dvakrát v rozmezí deseti minut otočil výsledek na 2:1. Odpověď nenechala na sebe dlouho čekat a když navrátilec Pejřimovský si sám před brankou dokázal poradit 2:2.

Klasicky druhá půlka z naší strany byla horší. Brzy jsme prohrávali, když domácí útočník sám před Novotným neměl problém skórovat. Pak na chvíli v bráně vystřídal Klimeš Novotného, ale když ho za pět minut obral o balon domácí útočník a lehce skóroval, vrátil se do brány opět Novotný, ale slabý začátek druhé půlky domácí korunovali pátým gólem. Začátek druhého poločasu nám hrubě nevyšel. Opět jsme doplatili na neproměnování šancí, Vaculík nedal penaltu, sám před brankářem zklamali Klimeš, Bartoš, Movsesian, Němec J., Vaculík, Klimeš nastřelil sám před prázdnou brankou tyč.