4.6.2012 - Střelecké hody pro diváky v zápase s Libišanama!

AFK SKP Pardubice - Libišany 6:10 (1:5)

Goly: Zelinka Petr 3, Bartoš 2, Movsesian

Sestava: Černohubý - Horáček, Mrkos, Němec L. ( 60. Kalhous ), Šlechta ( 80. Klimeš ) - Tomyška, Movsesian, Bartoš, Kopač  - Závorka ( 45. Němec J. ) , Zelinka Petr

Foto: Věnováno nejlepšímu hráči zápasu a střelci 3 branek Petru Zelinkovi. Bohužel v našem archivu nebylo foto nalezeno a tak ho nahradila podobizna jeho přezdívky zelí.

Od začátku zápasu bylo jasné kdo bude pánem na hřišti. Libišany nemají ve třetí třídě co dělat a patří o několik soutěží výš. Držení balonu bylo asi tak 90% pro Libišany a deset procent pro nás. Libišany nás přehrávali kombinací, jeden na jednoho, prostě ve všech směrech byli lepším celkem. Paradoxně jsme my mohli jít do vedení, když Závorka a Bartoš v dobrých pozicích nedali. Pak se hosté prosadili třikrát během 15 minut. Jiskřičku naděje vykřesal dorážející Bartoš, ale hosté odpověděli dalšími dvěma trefami. V poločase tak byl výsledek 1:5.

Po poločase byl obraz hry stejný, možná jsme tak o pět procent zvýšili držení míče:o). Soupeř opět dominoval na hřišti, ale náš tým se dostával do šancí, které z kraje poločasu neproměnil 2x Bartoš ani Movsessian. Hosté ve druhé půlce přidali dalších pět branek a završili zaslouženou desítku. Ani naše ofenziva se nakonec nedala zahambit a díky chybám soupeřovi obrany jsem dali pět branek! Třikrát se prosadil navrátilec Zelinka, který byl jasně naším nejlepším hráčem na hřišti. Náš brankový příspěvek mohl být daleko vyšší, když jsme nedali dalších cca 7 vyložených šancí. Také soupeř toho hodně spálil a mohl dát aspoň dalších deset branek, ale Černohubý hodně branek zachránil.

Postupujícím tento rok jsou Mnětice, na další rok jsou jasným postupujícím Libišany.