25.9.2012 7:00 - Tri body z Rovně se Šlechtinem bráně!!!

Roveň „B“ - AFK SKP Pardubice 2:4 ( 1:3 )

Branky:Bartoš 2x, Páv, Vaculík

Sestava: Šlechta - Němec J., Roubal, Němec L., Páv – Pejřimovský ( Kalhous ), Matějů ( Kopáč ), Levai, Bartoš – Vaculík, Movsesyan

Do Rovně jsme zajížděli s cílem natáhnout sérii bez ztráty bodu. Bohužel před zápasem se z rodiných důvodů omluvil brankář Fiala a tak brankářský dres na sebe vzal Šlechtin.

Od začátku zápasu se hrál vyrovnaný souboj v poli, ale s výrazně větším množstvím šancí na naší straně a tak vedoucí gól našeho týmu na sebe nenechal dlouho čekat. V 15. minutě se po střele Vaculíka dorážkou poprvé v zápase prosadil Bartoš - 0:1 Druhá branka v síti domácího celku se zrodila v 23. minutě, když střelu Movsesyana do tyče, dorazil pohotový Páv – 0:2. V 28. minutě to už bylo pouze o jeden gol, když Roubal zahrál ve vápně rukou a nabídnutý pokutový kop lišácky proměnil domácí útočník – 1:2. O pět minut později mohlo být vyrovnáno, když míč z pravé strany doputoval pokutovým územím nalevo, kde střílel z úrovně penalty volný domácí hráč, ale debutant v brance Šlechta vyrovnání nedovolil. Skoro z následujícího brejku to bylo opět o dvě branky, když Páv vysunul Bartoše a ten prudkou střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci – 1:3. Skore se v první půli už neměnilo, i když na brankovou konstrukci zvonili Matějů a Vaculík.

Do druhé půle jsme vstoupili zatažení a soupeř měl asi více ze hry, ale do šancí se moc nedostával, naopak nám vycházeli rychlé brejky, ve kterých se objevoval hlavně Bartoš, ale ani jeden ze svých pěti nájezdů na brankáře nedokázal proměnit v branku a tak přišel trest na druhé straně, když centr do vápna hlavou usměrnil domácí hráč do branky, to byla 70. minuta zápasu – 2:3. Klid na naše kopačky mohl přinést Kopáč, který na půlce obral váhajícího stopera o míč a sám se řítil na domácího golmana, bohužel trefil jen jeho nohy. Domácí tým se tlačil za vyrovnávacím gólem, ale výsledkem byla jen jedna střela do prostředka branky. Konečnou podobu výsledku dal až Vaculík v 86. minutě, když se k němu na vápno odrazil míč a svůj projektil poslal od tyče do branky – 2:4.

Zápas vyrovnaný, ale na šance jasně pro nás a tak zasloužené vítězství na naší stranu.