20.2.2012 9:00 - V prvním letošním zápase vysoká prohra od Ostřešan

Ostřešany – AFK SKP Pardubice 5:2 ( 2:0 )

Branky: Tomyška, Kopač

Do hry zasáhli: Černohubý, Novotný, Šlechta, Pohanka, Němec L., Klíma, Bartoš, Matějů, Levai, Tomyška, Fišar, Němec J., Kopač, Horáček

Absence: Vaculík, Movsesian, Formánek, Mrkos, Klečka

V prvním zápase, v rámci dřenického poháru, jsme poměřili síly s celkem z Ostřešan. Od začátku zápasu byl celek Ostřešan lepší  a po zásluze tento zápas vyhráli. Hned v desáté minutě opouštěl hřiště nedobrovolně Fišar, když si špatně došlápl a nemohl dál pokračovat. Snad poranění kotníku nebude vážné a bude brzo fit.

První gól jsme dostali v 20. minutě, když Ostřešany dobře zakončili rychlé přečíslení 3 na 2 a útočník se sám před gólmanem nemýlil – 1:0. O deset minut později to bylo už o dvě branky, když Ostřešany využili srážky dvou hráčů Pardubic u lajny a z rychlého brejku se radovali podruhé – 2:0. Další minimálně tři velké šance druhého celku vychytal gólman Černohubý.

Na pardubickém celku bylo znát, že to byl první zápas v tomto roce a v prvním poločase se dost hledali. Výsledkem byla pouze jediná střela na branku a hromada pokažených přihrávek.

Premiéru ve druhém poločase zažil golman Novotný, naše nová posila do branky. Do druhého poločasu vkročil celek Pardubic už lépe. Místy se už objevila povedená kombinace, zlepšilo se držení míče a hra se rázem vyrovnala. V 55. minutě se tak Pardubice dočkali snížení, když dlouhý pas Šlechty našel Kopače, kterého fauloval golman Ostřešan v pokutovém území a následovala penalta. K ní se postavil Levai. Jeho pokus golman kryl, ale na dorážku Tomyšky byl krátký 2:1. Za pět minut bylo srovnáno. Pohanka dlouhým balonem vyslal Kopače, který z rohu velkého vápna krásně přěhodil vybíhajícího gólmana Ostřešan – 2:2. Nerozhodný stav však dlouho nevydržel. Za pět minut šli Ostřešany opět do vedení, když útočník zatáhl míč po lajně, naservíroval před branku, kde se míč po dvou odrazech pomallinku došoural za brankovou čáru -  3:2.  O tři munuty později už to bylo o dvě branky.  Pět metrů za vápnem napřáhl ostřešanský záložník a skákavou střelou na mokrém povrchu k tyči nedal našemu golmanovi žádnou šanci - 4:2. V 75. minutě už to bylo 5:2. Po závaru před naší brankou svým odkopem Křivka trefil protihráče a od něj se odrazil míč do naší branky. Tento stav zůstal až do konce zápasu.

Ve druhém poločase přišlo zlepšení pardubického celku, ale soupeř po zásluze vyhrál tento zápas.